KOKOUSKUTSU
SUOMEN SALUKIKERHO RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS PIDETÄÄN LAUANTAINA 26.4.2025 ALKAEN KLO 13.
Kokouksen pitotapa: Etäkokous (Microsoft Teams).
Kokoukseen osallistuvien toivotaan liittyvän kokoukseen ajoissa klo 12.45 alkaen. Kokoukseen ei voi enää liittyä noin kello 13.05 jälkeen.
Kokoukseen osallistuvien tulee ilmoittautua käyttäen Forms-lomaketta (LINKKI) viimeistään sunnuntaina 20.4.2025.
Huom! Koska yhdistyksen kokoukseen osallistutaan teknisellä apuvälineellä (Microsoft Teams), kokouksessa ei kerhon sääntöjen mukaisesti voi edustaa eikä äänestää valtakirjalla.
ESITYSLISTA
- Hallituksen puheenjohtaja avaa kokouksen.
- Valitaan kokoukselle puheenjohtaja.
- Valitaan kokoukselle sihteeri ja kaksi pöytäkirjantarkastajaa sekä tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa.
- Todetaan kokouksen laillisuus ja vahvistetaan työjärjestys.
- Esitetään hallituksen laatima toimintakertomus vuodelta 2024.
- Esitetään hallituksen laatima tilikertomus vuodelta 2024 sekä toiminnantarkastajien siitä antama lausunto, vahvistetaan tilinpäätös ja päätetään vastuuvapauden myöntämisestä tilivelvollisille.
- Päätetään yhdistyksen varojen sijoittamisesta.
- Suomen Salukikerho ry:n edustaja Suomen Kennelliiton yleiskokoukseen 2025 ja valtuustoon vuosille 2026–2028. Edellisellä kolmivuotiskaudella (2023–2025) SSaK:n edustajana toimi Marja Blomqvist ja hänen varahenkilönään Teija Laukka.Hallitus esittää, että Marja Blomqvist valitaan SSaK:n edustajaksi ja Teija Laukka edustajan varahenkilöksi Suomen Kennelliiton yleiskokoukseen 2025 ja valtuustoon vuosille 2026–2028.
- Muut asiat.
- Kokouksen päättäminen.
Kokouksessa esitellään vuoden 2024 näyttelykiertopalkintojen voittajat.
TERVETULOA!